Корзина
23 отзыва
Міністерство охорони здоров'я України інформує
Контакты
Медичний центр "Медичні довідки"
+38044209-92-09Информационный центр
+38044360-61-41
+38050382-25-27Информационный центр
+38044539-05-39Борщаговка
+38067656-94-06Киевстар
Володимир Іванович
УкраинаКиевШумського 4а
Карта

Міністерство охорони здоров'я України інформує

Міністерство охорони здоров'я України інформує

В зв'язку з чисельними зверненнями громадян щодо шахрайських дій осіб, що реалізують дієтичні добавки населенню, та проханням допомоги в поверненні коштів МОЗ України звертається до населення з проханням бути обачними та не потрапляти на "гачок" шахраїв

 

Відповідно до Ліцензійного реєстру МОЗ України ліцензія на провадження господарської діяльності з медичної практики Київському реабілітаційному центру "Здоров'я" не видавалася.

Дієтичні добавки до раціону харчування не відносяться до категорії лікарських засобів і за рекомендацією лікаря можуть бути використані в раціонах дієтичного харчування, проте не можуть бути включені до стандартів та протоколів надання медичної допомоги. До придбання та застосування дієтичних добавок до раціону харчування необхідна кваліфікована консультація лікаря на особистому прийомі, а не у телефонному режимі.

Законом України "Про захист прав споживачів" (ст. 6, 7, 8) визначено, що споживач має право на безоплатне усунення недоліків товару, а також відшкодування витрат на усунення недоліків товару, вимагати заміни товару на такий же товар. Продавець зобов'язаний прийняти товар неналежної якості у споживача і задовольнити його вимоги. Захист прав споживачів здійснюють спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи, місцеві державні адміністрації, інші органи виконавчої влади, місцевого самоврядування згідно із законодавством, а також суди.

Відповідно до статей 26, 27 Закону України "Про рекламу" контроль за дотриманням законодавства про рекламу здійснюється в межах повноважень спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в сфері захисту прав споживачів. Особи, винні в порушенні законодавства про рекламу несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства. Крім цього, Законом України "Про рекламу" визначено, що споживачі реклами можуть звертатися до суду з позовами про заборону відповідної реклами.

Для відшкодування матеріальних збитків необхідно звертатися до управління у справах захисту прав споживачів або до суду, оскільки ці питання не належать до компетенції Міністерства охорони здоров'я України.

Прес-служба МОЗ України

МОЗ України

Предыдущие статьи